Janova Lehota tesne zdolala Kremnicu a bude zimovať na čele tabuľky

V šlágri 13. kola hostil vedúci tím 7. regionálnej súťaže TJ Družstevník Janova Lehota štvrtú Kremnicu. Domáci si už predčasne po predchádzajúcom víťazstve 2:0 na trávniku Rudna zabezpečili tiltul majstra jesene a v zápase boli favoritom. Hosťujúca Kremnica má za sebou bohatú futbalovú históriu. Dohodobo pôsobila vo vyšších súťažiach a v zostave sa spoliehajú na skúsené opory. V tejto sezóne sa ale rozhodli do kádra zapracovať mladých futbalistov a skúsenosti zbierajú v 7. lige.

Súboj Janovej Lehoty a Kremnice bol aj súbojom najlepšej obrany s druhým najlepším útokom súťaže, čo robilo zápas mimoriadne atraktívnym.

Kremnica vstúpila do zápasu lepšie, získala si územnú prevahu a vypracovala si viacero dobrých gólových príležitostí. Úspechu sa dočkali v 23. minúte, kedy sa po rohovom kope presadil hlavou Tomáš Chrein. Výraznou osobnosťou Kremnice bol Milan Schmidt, ktorý zahrával viacero štandardných situácií a vďaka jeho výbornej kopacej technike mohli hostia svoj náskok pohodlne zvýšiť. Hrdinom prvého polčasu mohol byť Chrien, ktorého hlavička v poslednej minúte skončila tesne vedľa domácej brány.

Cez polčas bolo v šatni Janovej Lehoty zrejme horúco, pretože do druhého polčasu nastúpili ako vymenení. Hýrili aktivitou a čoraz častejšie si vytvárali dobré gólové príležitosti. Gólu sa dočkali v 55. minúte, kedy sa presadil zo štandardnej situácii Marian Karásek a vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Lehota po góle naďalej pokračovala v útočnej hre. Smutným hrdinom zápasu sa stal v 69. hosťujúci Antal, ktorý si po centri mimoriadne aktívneho Malatinca strelil vlastný gól a poslal Lehotu do vedenia.

V 70. minúte mohol triumf domácich poistiť Rozenberg, ale jeho bomba presvišťala len vedľa žrde brankára Lachkého. V závere sa hostia pokúšali o vyrovnanie, ale po úniku Svitka, ani dobre zahratom rohovom kope vyrovnať nedokázali.

Z tesného víťazstva v zápase tak tešila Janova Lehota, ktorá prezimuje na vedúcej priečke ligovej tabuľky, Kremnica naďalej ostáva štvrtá.