Proti belasým s novým trénerom!

Pohronie má za sebou hektické obdobie, počas ktorého opustili káder obaja tréneri, Rosinský aj Urgela. Novým trénerom A-mužstva sa stal Mikuláš Radványi, ktorý zažije krst ohňom, keď prvýkrát vycestuje so svojimi novými zverencami na Tehelné pole, kde odohrajú zápas 12. kola.

Futbalisti Slovana Bratislava boli prvým súperom Pohronia vo Fortunalige. Patria k favoritom súťaže a svojou kvalitou sa dostali na prvú priečku tabuľky. Aktuálne majú rovnaký počet bodov ako druhá Žilina, no pred Šošoňmi vynikajú lepším skóre.

Sieť belasých stráži skúsený mladý brankár, Dominik Greif, ktorý patrí k najlepším gólmanom Fortuna ligy. Útočné rady dopĺňa rýchly slovinský kanonier Andraž Šporar, ktorý je zároveň s 8. gólmi najlepším strelcom ligy. ŠK Slovan Bratislava potvrdzoval svoje kvality už od začiatku sezóny, kedy nedovoľoval súperom pomýšľať na plný bodový zisk. Remízový bod venovali súperovi len v predchádzajúcom zápase, v ktorom ich potrápili futbalisti Ružomberka a v 6. kole na domácej pôde so Žilinou. Jedinú prehru si Slovan pripísal v Dunajskej Strede, ktorej podľahol 5:2.

Futbalisti Pohronia sú momentálne na poslednom mieste tabuľky a budú bojovať o každý dôležitý bod, ktorý im pomôže zabojovať a udržať sa v najvyššej súťaži. Ako sa hovorí, nová metla dobre metie. Veríme, že sa im podarí potešiť nového trénera a všetkých fanúšikov víťazstvom a z Bratislavy odídu s bodovým ziskom.

Zápas začína dnes o 17-tej hodine na futbalovom štadióne na Tehelnom poli.

Foto: www.facebook.com/SKSlovanBratislava1919