Proti komu sa postaví Pohronie v prvom ligovom zápase?

Nielen Žiar, ale celý región sa teší na úvodný zápas Fortunaligy, v ktorom privíta Pohronie legendárny Slovan Bratislava

Malý klub, proti tímu s obrovskou futbalovou históriou, nováčik proti viacnásobnénu majstrovi, či víťazovi pohárov. To sú porovnania, charakterizujúce nadchádzajúci duel, ktorý už v Sobotu o 20:00 ukáže, či zvíťazí bojovnosť a futbalové srdce nad nespornou kvalitou a ambíciami belasých.

Pohronie prepísalo futbalovú históriu Žiaru nad Hronom a úspešne pokračuje ďalej. Mladý káder dokázal pritiahnuť divákov na nový futbalový štadión a sen, za ktorým si išli, sa stal skutočnosťou. Ale hneď na úvod ich čaká krst ohňom, majstrovský tím ŠK Slovan Bratislava.

Slovan oslavuje 100 rokov klubu, počas ktorých sa tešil zo zisku 17 majstrovských titulov na Slovensku, 15-krát zodvihli nad hlavu Slovenský pohár, 4-krát Superpohár, 8-krát sa stali majstrami Československa a 5-krát získali Československý pohár. Okrem toho sú víťazmi Pohára víťazov pohárov a 9-krát vyhrali Intertoto cup. Do sezóny nastupujú opäť s najvyššími ambíciami a odhodlaní zvíťaziť.

Belasí sa snažili udržať majstrovský káder a odolať tlaku agentov renomovaných klubov, čo sa im nakoniec aj podarilo. Najväčšia bitka bola o brankára Dominika Greifa a elitného kanoniera Andraža Šporara. Zostavu doplnil Myenty Abena, futbalista so skúsenosťami z Holandskej najvyššej súťaže a na Tehelné pole sa sťahuje z Trnavy. Ďalšou akvizíciou je skúsený Erik Daniel, ktorý prišiel z Ružomberka a má na konte v našej lige odohratých už 191 zápasov.

Spoliehajú sa najmä na služby legionárov a mládežníckych reprezentantov rôznych krajín, ale na súpiske nájdeme okrem brankárov len troch slovenských futbalistov. Najväčšou hviezdou tímu je superstrelec Andraž Šporar, ktorý v minulom ročníku tesne atakoval hranicu tridsiatich gólov, čím vyrovnal rekord súťaže. Vedenie Slovana s ním podpísalo zmluvu do roku 2023. Na jeho góly sa budú spoliehať už v prvom zápase proti Pohroniu.

Pilierom obrany je skúsený 31-ročný reprezentant Bulharska Vasil Božikov. Stred poľa tvoria skúsení, Daniel, Ljubičič, Holman, Moha, či de Kamps. Lavička náhradníkov je ale rovnako nebezpečná a doslova nabitá hráčmi, ktorých by si nejeden tréner vedel predstaviť v základnej zostave.

Foto: facebook/ŠK Slovan Bratislava