Repište v Prezidentskom pohári neuspelo

Prezidentský pohár je obdobou Slovenského pohára, určený pre tímy amatérskych súťaží. Ide o nový projekt Slovenského futbalového zväzu a jeho víťaza spoznáme v júni budúceho roka. Pre víťaza je prichystaná odmena 5000€, športová výstroj pre A-mužstvo v hodnote 3000€ a zájazd pre 25 osôb na domáci zápas slovenskej reprezentácie.

Súťaž je určená pre víťazov 5. ligy zo západoslovenského, resp. víťazov 6. líg stredoslovenského a východoslovenského futbalového zväzu.

Našim regionálnym zástupcom v novovzniknutom pohári bol tím TJ Sokol Repište, ktorý na zápas prvého kola cestoval do Lehoty pod Vtáčnikom, kde hráva domáce zápasy Podhradie.

V zamračenom počasí vstúpili lepšie do zápasu domáci. Už v 3. minúte prekonal Gašpíra, strelou z priameho kopu, Oravec. Repište vyrovnalo v prvej minúte druhého polčasu peknou strelou Denisa Cepláka a následne si vypracovali viacero dobrých príležitostí, ale bez gólového efektu. Domáci zvýšili na 2:1 gólom Šnirca v 58. minúte a definitívne poistil víťazstvo v 88. minúte Laurinec.

Slovan Podhradie – TJ Sokol Repište 3:1 (1:0)
Góly: 58. a 3. M. Šnirc, 88. T. Laurinec – 46. D. Ceplák, R: Vladimír Varga, 150 divákov, ŽK: 86. Denis Ceplák

Slovan Podhradie: J. Jurenka – Š. Bobok, N. Mendel, J. Pekár, A. Medera, M. Šimko, T. Laurinec, D. Oravec, M. Šnirc (90. Peter Zaťko), Tomáš Zaťko (75. J. Viktory), J. Rybár (46. L. Xia)

TJ Sokol Repište: V. Gašpir – M. Slaný, M. Karvaš, Lukáš Krahulec (80. M. Krátky), Ľuboš Ulbrík, Pavel Ulbrík, A. Hurta, D. Ceplák, M. Kmeť (70. M. Vincúr), M. Kordík, M. Schrom