V Detve sa chystá veľké hokejové derby! Hliničan Rado Puliš nastúpi proti klubu, v ktorom hokejovo vyrastal

O 17:30 privítajú hokejisti Detvy veľkého rivala HKM Zvolen. Vzájomné zápasy týchto dvoch klubov majú vždy „vybičovanú“ atmosféru na ľade, aj v hľadisku. Hráči si nič nedarujú a dnešný súboj bude mať špecifickú príchuť aj z dôvodu, že v zostave Detvy sú hráči ako Puliš, Hraško, Ďaloga, Žilka, Petrík aj bratia Fekiačovci, ktorí v minulosti obliekali práve zvolenský dres. Dnes je však situácia iná a budú bojovať zo všetkých síl, aby svojho bývalého zamestnávateľa porazili! Oba tábory majú početné zastúpenie fanúšikov, ktoré vytvárajú týmto stretnutiam nezabudnuteľnú hokejovú atmosféru. 

Zvolen sa do sezóny rozbiehal pomalšie, ale momentálne je vo vynikajúcej forme, vedie ligovú tabuľku a prichádza do Detvy so sériou 8 zápasov bez prehry a v 13. nepretržite za sebou dokázali bodovať. Zvolenčania kraľujú aj tipsportligovým štatistikám. Kapitán Michal Chovan je s 20. bodmi najproduktívnejším hráčom celej extraligy a Milan Kytnár je s 11. presnými zásahmi najlepším ligovým strelcom. Obom šliape na päty ďalší zvolenčan Rastislav Špirko, ktorý má na konte 19 bodov a 10 gólov. Zvolenčania sa môžu pochváliť najlepším útokom v lige, ktorý nastrieľal súperom už 61 gólov a druhou najlepšou obranou, s 28. inkasovanými gólmi.

Detva je priebežne na 8. mieste a na svojho súpera stráca 13 bodov. Hviezdou v detvianskom drese je Rado Puliš, rodák z Hliníka nad Hronom, ktorý prišiel do Detvy na začiatku aktuálnej sezóny a momentálne je so ziskom 16 bodov za 7 gólov a 9 asistencií najproduktívnejším, najlepšie prihrávajúcim hráčom, aj najlepším strelcom celého tímu.

Všetci budeme pozorne sledovať vývoj tohto derby stretnutia a najmä ako sa bude dariť Radovi Pulišovi v súboji proti tímu, v ktorom hokejovo vyrastal.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *