Do zápasu vstúpili oba tímy vyrovnane, no Trnava od začiatku ukazovala svoje kvality. Prvú príležitosť otvoriť skóre mal v 7. minúte Lovat, ktorý pálil z ľavej strany, no jeho strela skončila za bránou Vantrubu. V 12. minúte našiel Santos v rýchlom protiútoku Dangubiča, ten si v pokutovom území obišiel dvoch hráčov, no lopta mu na nohe nesadla. O minútu na to sa pred 16-kou ocitol Santos a z otočky pálil tesne vedľa. V 17. minúte hostia po rohovom kope rozohrali na Haliloviča, ten si hodil loptu kľučkou na pravačku, ale skóre sa nemenilo. Obrovskú príležitosť mal v 23. minúte Sobczyk, ktorý dostal krížnu prihrávku od Freitasa, ale z prvej prekopol. V 29. minúte sa od polovice ihriska sám rútil Dangubič, ktorý sa dostal až do pokutového územia a pokúšal sa prudkou strelou otvoriť skóre stretnutia, no pozorný Vantruba vyrazil. V 41. minúte mali gólovú šancu aj domáci po štandardke Pellegríniho, keď sa loptu snažil dostať do brány hlavou Nosko. Hneď na to mal obrovskú príležitosť Abrahám, no loptu sa mu nepodarilo dostať do trnavskej siete. V 43. minúte sa hostia dočkali. Santos prudkou strelou z ľavej strany otvoril skóre a hostia tak odchádzali do šatne s tesným náskokom.

Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení a dokázali hrať s Trnavou vyrovnaný futbal. V 54. minúte poslal na Vantrubu prudkú strelu  Halilovič, ale lopta skončila mimo brány. Hostia ani po dvoch rohových kopoch nedokázali zvýšiť skóre a Vantruba skvelými zákrokmi  niekoľkokrát Pohronie podržal. V 68. minúte poslal Abrahám z ľavej strany center na Hrnčára, ale vyrovnať sa mu nepodarilo. Obrovskú príležitosť zvýšiť mal v 70. minúte striedajúci Oršula, ktorý spred 16-ky poslal prudkú strelu na bránu, ale tá skončila opäť mimo. V 71. minúte sa dostal k lopte z rohového kopu Oršula a delovkou vymietol pravý horný roh domácej brány. Pohronie však dokázalo bleskurýchle reagovať. V protiútoku, Abrahám posunul na Pellegríniho a ten z ľavej strany strelou z hranice pokutového územia znížil na 1:2. Pohronie cítilo, že môže s výsledkom do konca stretnutia ešte niečo urobiť, ale pribrzdilo ich vylúčenie Noska. Spartak sa zdanlivo uspokojil, čo využili domáci v nadstavenom čase. Na loptu z rohového kopu najvyššie vyskočil Abrahám a vyrovnal na konečných 2:2, čím zabezpečil svojmu tímu veľmi cenný bod.

FK Pohronie – FC Spartak Trnava 2:2 (0:1)
Góly: 72. Pellegrini, 90.+2 Abrahám – 43. Tavares, 71. Oršula. Rozhodovali: Dohál – Vorel, Ádám. ŽK: Nosko, Tesák – Tešija, Diogo, Lovat. ČK: 83. Nosko po 2 ŽK

FK Pohronie: Vantruba – Hatok (46. Zachara), Nosko, Bartoš, Tesák – Sedláček, Mazan (79. Župa), Pellegrini – Hrnčár, Blahút (46. Klec), Abrahám

FC Spartak Trnava: Rusov – Diogo, Turňa, Mitrea, Mesík – Dangubič (67. Oršula), Hailovič, Tešija, Lovat – Tavares (90. van Kessel), Sobczyk (79. Kelemen)