Spolu so Stümpelom prídu ďalšie skúsené mená

V minulom týždni sa nováčik 2. hokejovej ligy dohodol na spolupráci s legendou slovenského hokeja Jozefom Stümpelom. Ten však nebude jediný skúsený hráč, ktorý si oblečie žiarsky dres.

Ako sa sám Jozef Stümpel vyjadril, chce pomôcť nielen pri návrate hokeja do Žiaru nad Hronom, ale pomocnú ruku priloží aj pri budovaní kádra, ktorý potrebuje kvalitu, aby dokázal naplniť cieľ, ktorým je postup do vyššej súťaže.

Majster sveta privedie do Žiaru kvarteto skúsených hokejistov. Spolu s ním prichádza aj Ľuboš Dobrý, najproduktívnejší hráč a najlepší strelec 2. ligy v uplynulej sezóne. Tento 30-ročný, bývalý extraligový útočník Nitry, nazbieral vlani 38 kanadských bodov, za 23 gólov a 15 asistencií, čím suverénne ovládol štatistiky súťaže.

Ďalšou výraznou posilou tímu bude útočník s extraligovými skúsenosťami z Martina, Nitry a Žiliny, Jozef Mhálik. Pôsobil aj v Poľsku, Kazachstane a Maďarsku. V uplynulej sezóné bol najlepšie prihrávajúcim hráčom 2. ligy.

Obranné rady vystuží Marian Molnár, ktorý má rovnako na konte extraligové štarty v drese Nitry. V uplynulej sezóne bol najproduktívnejším obrancom HC DYNAMAX 96 Nitra.

Dvojičkou v defenzíve mu bude odchovanec nitrianskeho hokeja Ivan Káčer, ktorý bol posledných sedem sezón stabilným obranným pilierom Levíc.

Foto: www.jegkorongblog.hu