Indiáni „ulovili“ ďalšieho skúseného útočníka

Hokejový klub HK MŠK Žiar nad Hronom neúnavne pracuje na skvalitňovaní kádra, ktorý bude reprezentovať mesto v blížiacej sa druholigovej sezóne. Popri domácich hráčoch, ktorí trénujú a opäť vykorčuľujú na súťažný ľad, sa v zákulisí naďalej pracuje na kvalitných a skúsených posilách.

Ambície sú najvyššie a klub sa netají cieľom zabojovať o postup hneď v premiérovej sezóne. 2. liga je náročná, preto neustále prebiehajú rokovania s hráčmi, ktorí majú predovšetkým skúsenosti z pôsobenia v extralige.

Už teraz sú známe mená viacerých skúsených hokejistov, ktorých doplní ďalšia kvalitná posila, Branislav Srnka. Tento 34-ročný útočník má za sebou tri sezóny hokeja v Amerike, počas vysokej školy, kde sa so svojím tímom prebojoval do najlepšej “štvorky” súťaže. Po návrate domov obliekal extraligový dres Banskej Bystrice, Zvolena a Detvy a odohral bezmála 300 zápasov v 1. lige!

Braňo dokonale pozná atmosféru zápasov v boji o postup! Bol pri dvoch tituloch „majstra“ 1. ligy a vybojoval s Detvou postup medzi extraligovú elitu, kde aj oficiálne ukončil svoju profesionálnu kariéru. Ďalej však pokračoval v Martine, v tíme, s ktorým vybojoval postup do 1. ligy. Počas svojho pôsobenia v Detve získal viacero ocenení, ako strieborná prilba, či zaradenie do All stars formácie..

Je to hráč, akého rodiaci sa tím potrebuje! Má nesporné hokejové kvality, vie strieľať góly, ale aj vynikajúco servírovať gólové prihrávky. Odohral množstvo náročných zápasov v ktorých „išlo o veľa“ a to ho čaká aj v novom pôsobisku. Ako s úsmevom hovorí, “ešte nikdy som nevypadol zo žiadnej ligy!” Pre HK MŠK Žiar nad Hronom bude mimoriadne cennou posilou, s ktorou bude opäť bojovať o postup!

Foto: archív Branislav Srnka