Pohronie si v pohári schuti zastrieľalo, hrdinom zápasu Kondrlík

V dnešnom kole Slovnaft cupu cestovalo Pohronie do neďalekých Seliec. Súboj s Fortuna ligistom sa tešil záujmu divákov, ktorí videli 9-gólové strelecké hody.

Zápas s miestnym účastníkom 5. ligy bol aj zároveň priestorom pre trénerov, aby dali vydýchnuť skúseným oporám a naopak dali príležitosť hráčom, ktorí na svoje miesto v základnej zostave ešte len čakajú.

V bráne sa predstavil nestarnúci Roman Packo a kapitánsku pásku prebral Patrik Jacko. V základnej zostave nastúpili aj Župa, Klec, Dzurík, Sojka, M. Jacko, Blahút a Kondrlík. Práve Dávid Kondrlík sa v Selciach predviedol ako superstrelec.

Gólostroj Pohronia naštartoval v 13. minúte Michal Klec, ku ktorému sa v 18. a 20. pridal dvomi zásahmi Dávid Kondrlík. O tri minúty pridal 4. gól Patrik Blahút a polčasové skóre 5:0 v prospech Fortuna ligistu uzavrel Mészáros.

Do druhého polčasu naskočila aj najnovšia akvizícia Pohronia, keňan Yusuf Nasri Mainge. Na ďalší gól čakali diváci až do 50. minúty, kedy Faltániho po šiestykrát v zápase prekonal Mazan. Tlak na domácu bránu si vynucoval chyby v obrane, z čoho vyplynul v 56. minúte aj pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Dávid Kondrlík a gólom na 0:7 uzavrel svoj hetrik. Tento hráč bol dnes mimoriadne pri chuti a o štyri minúty symbolicky pridal aj svoj štvrtý presný zásah v zápase. Celkové skóre 0:9 z pohľadu Seliec uzavrel v 79. minúte Patrik Blahút.

Pohronie nepripustilo prekvapenie, bolo v zápase jednoznačne lepším tímom a zaslúžene si vybojovalo postup do ďalšieho kola.