Do Žiaru dnes zavítajú „bílí andelé“, špeciálny zápas pre Vantrubu

Súboj Pohronia so Spartakom Trnava uzavrie 4. kolo Fortuna ligy. Zápas, odložený kvôli City festu, opäť láka do hľadiska množstvo divákov. Bude to druhé vystúpenie pred domácim publikom v najvyššej súťaži a opäť pred hviezdnym súperom. Nováčik tak uzavrie „pekelnú“ sériu proti všetkýcm pohárovým zástupcom a aktuálne najlepším tímom, ktoré na Slovensku máme.

Pohronie získalo v uplynulom kole prvé tri body za víťazstvo nad Ružomberkom, čo je určite veľká psychická vzpruha. Spartak sa tiež zatiaľ trápi a nazbieral len šesť bodov, s čím v klube veľkého mena určite nie sú spokojní.

Brankárskou jednotkou Spartaka je 26-ročný Dobrivoj Rusov, ktorý odchytal aj zápasy v predkolách Európskej ligy. Zatiaľ inkasoval len 4 góly a všetky v zápase proti Žiline. V ďalších dvoch si udržal čisté konto a môžeme očakávať, že sa aj dnes postaví medzi žrde trnavskej brány.

Spartak má na súpiske množstvo kvalitných hráčov a skúsených legionárov. Strelecky najlepšie sa zatiaľ darí reprezentačnému obrancovi Rumunska, Bogdanovi Mitreovi, ktorý už strelil 3 góly „červeno-čírnych“. Na súpiske však majú viacero zaujímavých mien a navrátilcov z majstrovskej sezóny, či víťazov Slovenského pohára. Spartaku stále chýba najlepší strelec vlaňajšieho ročníka, Kubilay Yilmaz , ktorého trápi zranenie chrbta a jeho štart dnes neočakávame. Pozornosť na seba strhol aj rakúšan s poľskými koreňmi Alex Sobczyk. Strelecký účet si otvoril v drese Trnavy v Európskej lige a v zápase s Nitrou ukážkovými nožničkami rozhodol. Najskúsenejším slovákom v trnavskej zálohe je reprezentant Filip Oršula.

V bráne Pohronia očakávame opäť Martina Vantrubu, odchovanca trnavského futbalu a majstra v drese Spartaka. Martin patril k výrazným oporám Trnavy nielen vo Fortuna lige, ale aj v zápasoch Európskej ligy.

Žiarsky futbalový štadión bude opäť vypredaný do posledného miesta a povzbudzovať bude aj 300 divákov stojacich v sektore za bránou. Opäť očakávame početnú návštevu trnavských fanúšikov, ktorí budú hnať dopredu svojich „bílých andelov“. Môžeme sa tešiť určite na výborný zápas proti kvalitnému súperovi. Veríme, že sa oproti zápasu so Slovanom už k povzbudzovaniu pridajú aj diváci a poženú Pohronie k úspechu.

Situácia v tabuľke núti Pohronie bodovať. Priebežné výsledky odsunuli nováčika na úplné dno, s čím určite tím okolo Rasťa Urgelu nebude spokojný! Zápas budeme pozorne sledovať a sami sme zvedaví, či vyjde trénerovi tip z pódia City festu 🙂

Alex Sobczyk a jeho nožničky do siete NItry

Foto: www.facebook.com/SpartakTT/