Indiáni oskalpovali Prievidzu o tri body, fanúšikovia im pripravili domáce prostredie

Žiarski hokejisti sa vezú na víťaznej vlne. Štvrté víťazstvo v sérii vybojovali v neďalekej Prievidzi, kam ich vycestovala podporiť veľká výprava fanúšikov.

Hľadisko zimného štadióna navštívilo 428 divákov, z ktorých minimálne polovicu tvorili fanúšikovia žiarskeho tímu. Dresy, tričká, šále, ale ani obrovský transparent nechýbali v sektore žiarskeho fanklubu. Pridali sa k nim aj fanúšikovia futbalového Pohronia a zábava mohla začať.

O výprave zo Žiaru bolo počuť od prvého momentu, ako vystúpili z autobusu. V zástupe sa presúvali na štadión a ich spev, pokriky a bubnovanie sa šírili všade naokolo. Počas zápasu vytvorili hokejistom doslova domáce prostredie a postarali sa o pekné hokejové divadlo aj na tribúne.

Indiáni, ktorí nevstúpili do zápasu najlepšie, dokázali aj s ich podporou otočiť nepriaznivý vývoj a na konci sa tešili z víťazstva 3:1. Hráčom poďakovali dlhotrvajúcim potleskom a spoločne si užili víťazné oslavy.

HC Prievidza – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 5. Čičmanec (Mendel, Pánis) – 6. Tatár (Jakubík), 27. Dobrý (Mihalík), 42. Uram (Jakubík)

HC Prievidza: Cabaník – Pavlíček, Humaj, Beňadik, Kohút, Mečiar, Važan – Čičmanec, Mendel, Pánis D., Toman, Nátny, Pánis M., Hegli, Greschner, Révész, Schäffer

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Ševela – Pač, Molnár, Nádašdi, Pohanka, Káčer, Tomaška, Tóth, Janovský – Mihalík, Stümpel, Dobrá, Uram, Tatár, Jakubík, Paška, Srnka, Daniš, Heckl, Baran, Štefanec