Hokej v Žiari fanúšikov baví, vyššie návštevy ako v extralige

Portál ŠPORT.SK nedávno zverejnil zaujímavú štatistiku návštevnosti štadiónov hokejovej extraligy. Popri niekoľkotísícových návštevách v Košiciach, či „na Slovane“ tam však nájdeme aj štadióny, na ktorých je záujem fanúšikov o hokej menší, ako v druholigovom Žiari nad Hronom.

Žiarski fanúšikovia navštevujú domáce zápasy svojho tímu naozaj v hojnom počte a hokejisti si užívajú návštevu kola skoro v každom zápase. Skúsenosťami nabitý tím, s dvomi majstrami sveta v zostave, láka na tribúny divákov a dvíhajú štatistiky návštevnosti aj na štadiónoch súperov.

Doteraz žiarski Indiáni odohrali na domácom ľade 5 zápasov, v ktorých oficiálne privítali viac ako 5500 divákov. Sú to však čísla oficiálne predaných vstupeniek či permanentiek, nezahŕňajúce voľné vstupy pre hráčov mládežníckych kategórií, výhercov fanúšikovských súťaží, či rodinných príslušníkov hráčov a hostí.

Priemerná oficiálna návšteva domácich zápasov v Žiari nad Hronom je viac ako 1112 divákov. Na druhú ligu je to naozaj pekné číslo, ktoré dokonca prevyšuje priemerné návštevy niektorých klubov v extralige.

Podľa rebríčka portálu ŠPORT.SK je priemerná návšteva v:
Nových Zámkoch 1053 divákov
MAC Budapešť – 641 divákov
Detve – 615 divákov

O hokej v Žiari je veľký záujem, ktorý neustále rastie, o čom svedčí aj mohutná výprava fanúšikov na posledný zápas do Prievidze. Vedenie klubu robí všetko preto, aby do hľadiska prilákali čo najviac divákov, aby si návštevníci štadióna užili nielen hokej, ale aj vynikajúcu atmosféru.

Indiáni patria k ozdobám súťaže a postupne sa čoraz výraznejšie zapisujú do hokejovej mapy Slovenska. Držíme im palce, aby sa im podarilo naplniť postupový cieľ a vypredať nový zimák.