Oslabená defenzíva prišla o ďalšieho hráča z prvej obrany

Žiarski hokejisti síce ťahajú už 5-zápasovú sériu výhier, ale čoraz viac sa začínajú prejavovať absencie dôležitých hráčov v defenzíve. Prispeli k tomu najmä posledné zápasy, v ktorých prišli Indiáni o skúseného Jána Tomašku a talentovaného Patrika Pohanku. Razom tak vypadli trénerom zo zostavy obrancovia z prvej, aj druhej formácie.

Citeľným oslabením je zranenie brankárskej jednotky Petra Ševelu, ktorého v Brezne nahradil Frederik Höger. Ten zbiera v Žiari prvé seniorské skúsenosti a krst ohňom zažil hneď v ťažkom zápase s Breznom.

Marek Pač, obranca s extraligovými skúsenosťami, si to namieril priamo do najvyššej poľskej súťaže, kde oblečie dres Cracovie Krakov. Jeho odchod je rovnako výraznou ranou pre oslabené obranné rady a žiarsky tím tak razom ostal bez obrancov, ktorí pravidelne nastupovali v prvej obrannej formácii.

Táto situácia, vynútená zraneniami, či odchodom do lepšej súťaže nie je pre vedenie, ani realizačný tím ničím príjemným a je to zároveň varovanie, pred blížiacim sa záverom prestupového obdobia a očakávaného play off. Popri elitných hráčoch v útočných formáciách budú musieť riešiť aj otázku kvalitnej defenzívy, ktorá bude najmä v ťažkých zápasoch so silnými súpermi nesmierne dôležitá! Ten najbližší čaká indiánov už v Sobotu, na ľade Dolného Kubína!