V Žiari nad Hronom odštartoval 9. ročník zimnej futsalovej ligy

V Sobotu 1. decembra odštartoval v Žiari nad Hronom v poradí už 9. ročník tohto populárneho halového turnaja. Vďaka podpore mesta, sponzorom a organizátorom, má zimná liga svoju kvalitu a každoročne láka účastníkov nielen z mesta, ale aj širokého regiónu.

Triumf na turnaji v jeho doterajšej histórii dosiahli Driapači, Perla, ale najostrejší súboj medzi sebou zvádzajú Wartburgovci a Galaktikos, ktorí sa tešili z turnajového prvenstva trikrát a nechýbajú ani v aktuálnom ročníku!

Celý turnaj budeme pozorne sledovať a pravidelne vám budeme prinášať reportáže a výsledky zápasov jednotlivých kôl.

Výsledky zápasov 1. kola

FC Bulldogs – APES team 13:3 (9:0)
Góly: Nociar 3, Prokaj S. 2, Adamov 2, Chovan 2, Konder 2, Krnáč, Kraják – Nikolič 2, Kostič
Rozhodoval: Barboriak
FC Bulldogs: Kraják – Krnáč, Konder, Chovan, Adamov, Nociar, Prokaj
APES team: Nikolič – Kostič, Lavirac, Mrkčič, Rajkovič, Pin

Jednoznačná záležitosť hráčov Bulldogs, ktorí o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase. Hostia sa v prvom dejstve nedokázali presadiť, a tak skóre prvého polčasu bolo 9:0. V druhom polčase sa zápas už len dohrával, hostia pôsobili odovzdaným dojmom a mužstvo Bulldogs, tak poľahky získalo tri body.

Wartburgovci – Prestavlky 14:6 (4:3)
Góly: Páleník M. 6, Orság 3, Širáň V., Žiak, Rozemberg, Beňo, Golha – Barbora 2, Nagy 2, Dedík, Abrahám
Rozhodovali: Debnár, Osvald
Wartburgovci: Tatár – Páleník M., Orság, Žiak, Rozemberg, Širáň, Beňo, Golha, Debnár, Čamaj
Prestavlky: Barboriak A. – Abrahám J., Mirobil, Barbora, Galbavý, Nagy, Čerťaský,

Zápas sa od začiatku hral vo vysokom tepme. Gólové šance sa striedali na oboch stranách a mužstvá ich dokázali aj premieňať, a tak polčasový výsledok bol 4:3. Hneď na úvod druhého polčasu sa presadil dvakrát Páleník a Wartburgovci už viedli 6:3. Od tohto momentu ukázali väčšiu kvalitu skúsenejší Wartburgovci a skóre zápasu navyšovali. Do konca duelu už jasne dominovali a dokázali nastrielať hosťom až 14 gólov. Za predvedenú hru hostí je takýto výsledok krutý.

Basisti – Galaktikos 1:10 (0:6)
Góly: Heško – Rapčan M. 6, Abrahám 3, Čakovský
ŽK: Kučera
Basisti: Kupči – Barát, Kolaček, Orság S., Heško, Kukučka M., Forgáč, Šarkozi, Mišík, Kováč
Galaktikos: Kučera – Rapčan M., Polc, Abrahám P., Rybár, Čakovský

Počas celého zápasu mali jasnú prevahu hráči Galaktikos, ktorí to potvrdili aj gólmi. Polčas už vyhrávali jasne 6:0, tak bolo jasné kto tento zápas vyhrá. V druhom polčase to bola už bola v podaní hráčov Galaktikosu exhibícia. Basisti dokázali streliť aspoň čestný gól až v samom závere zápasu. V zápase exceloval šesťgólový Rapčan.

Prenčov – Janova Lehota 5:2 (0:1)
Góly: Blahút R. 2, Beňovič 2, Wéber – Karásek P., Bodor
ŽK: Mriška
Rozhodovali: Barboriak, Debnár
Prenčov: Chovan A. – Blahút R., Blahút P., Blahút F., Beňovič, Wéber, Chovan D., Židík
Janova Lehota: Mriška – Karásek D. Karásek P., Madluška, Koneracký, Biľ, Herinek, Kúštik, Bodor

Od prvej minúty sa hral vyrovnaný zápas a obidve mužstvá sa sústredili na pozornú obranu. Janova Lehota dokázala využiť nepozornosť v domácej obrane a dokázala sa ujať vedenia 1:0. Do konca prvého polčasu sa nič podstatné nestalo, a tak sa do šatní išlo za stavu 1:0. V druhom polčase hráči Prenčova prepli na vyššie obrátky a dokázali vyrovnať stav zápasu. Po tomto góle domáci spresnili aj prihrávky, využili brejkové situácie a zaslúžene otočili stav zápasu. Hráči Lehoty sa snažili o odpoveď, ale bol to práve Prenčov, ktorý zvýšil na 3:1. Janova Lehota síce dokázala ešte znížiť, ale to bolo z jej strany všetko, a tak Prenčov si ustrážil výsledok a do tabuľky pripísal tri body. V závere zápasu ešte Prenčov kozmeticky upravil konečný stav.

Perla – Ladomerská Vieska 12:8 (6:2)
Góly: Túri Ju. 6, Haluška 2, Šebeň, Túri Jo, Cvejkuš, Meliš – Arvaj 3, Janšík 2, Šimko M. 2, Fišnar
ŽK: Fišnar
Rozhodovali: Osvlad, Debnár
Perla: Ivan – Haluška, Debnár, Hudec, Šebeň, Túri Jo., Túri Ju., Cvejkuš, Meliš
Ladomerská Vieska: Fišnar – Šimko, Arvaj, Bugár, Škriniar E., Janšík

Od začiatku zápasu sa hral útočný futbal s množstvom gólov. Lepšiu mušku mali hráči Perly, ktorí sa v prvom polčase dokázali presadiť až 6-krát. V druhom dejstve útočný futbal pokračoval a góly padali na obidvoch brán. Konečné skóre sa zastavilo na čísle 12:8, a tak sa fanúšikom musel zápas páčiť, pretože videli množstvo pekných gólov.

Driapači – Prenčov 10:3 (2:1)
Góly: Blahút Pa. 4, Drexler 2, Budinský, Lupták, Hudák, Pittner – Blahút R. 2, Beňovič
Driapači: Kalíšek – Budinský, Drexler, Lupták, Hudák, Blahút P., Pittner, Cibuľa, Vician, Pastier

V derby zápase sa hralo opatrne a obidve mužstva hrali v obrane zodpovedne. Domáci dokázali otvoriť skóre zápasu až v polovici prvého polčasu, ale neradovali sa dlho a hostia vyrovnali. Driapačov tento gól nezlomil a opäť sa dokázali ujať vedenia 2:1, a tak skončil aj prvý polčas. V druhom polčase sa prejavila únava hostí, ktorí odohrali počas jedného kola dva zápasy. Skúsení Dripači to využili a pridali aj ďalšie góly. Prenčov Dokázal vzdorovať len prvý polčas, a tak výhra Driapačov je zaslúžená.

Zdroj: jp, vš
Ilustračné foto: facebook.com – zimná liga Žiar