Žiarskym hokejistom sa podaril husársky kúsok, oskalpovali nezdolaného lídra tabuľky a stúpajú nahor

Indiáni v poslednom kole šokovali výhrou v Púchove, ktorý dovtedy nenašiel premožiteľa

Zápas poslal do predĺženia v poslednej sekunde riadneho hracieho času Jozef Mihalík a divoká 14-gólová prestrelka vyvrcholila až sériami samostatných nájazdov. V nich mužstvo podržal vynikajúcimi zákrokmi mladý brankár Frederik Höger.

Hviezdou nájazdovej drámy sa stal Martin Magdolen. V 5. sérii sa postavil na nájazd v situácii, keď „musel dať“! Martin svoj nájazd ukážkovo premenil strelou pomedzi nohy domáceho brankára a vzápätí sa postavil aj na otvárací nájazd 6. série. Chladnokrvne, tentokrát backhandom, strelil aj svoj druhý gól a keďže naň už domáci nedokázali reagovať, v sektore hostí sa rozpútali divoké indiánske oslavy.

Žiarsky tím opäť podržali stabilné opory

Najlepšie sa bodovo darilo Ivanovi Jakubíkovi, ktorý strelil úvodný gól zápasu a na ďalšie tri prihral. Asi najdôležitejšia bola prihrávka na gól Jozefa Mihalíka v poslednej sekunde! Jozef Mihalík strelil v zápase dva góly a na jeden prihral. Jakub Tatár, ktorý viedol tím ako kapitán zaznamenal 2 góly a 1 asistenciu. Významný podiel na výhre indiánov mali skúsení obrancovia Tomáš Nádašdi a Marian Molnár, ktorí strelili po jednom góle.

Prihrávkou kola možno nazvať asistenciu Tomáša Nádašdiho, ktorý poslal puk pomedzi nohy za chrbát na Jakubíka, čím naštartoval vyrovnanie v poslednej sekunde zápasu.

Dramatický súboj o umiestnenie pred play off

Indiáni výhrou významne zdramatizovali situáciu v tabuľke! Dotiahli sa na Dolný Kubín, ktorý prehral s Partizánskym 1:4 a žiarčania na druhú priečku strácajú už len jediný bod! Kubín privíta v najbližšom kole Púchov, ktorý bude chcieť určite odčiniť domácu prehru. V prípade ideálneho scenára a výhry nad Budapešťou sa môžu žiarski hokejisti „vyšvihnúť“ na druhú priečku, zaručujúcu domáce prostredie v úvode a rozhodujúcich zápasoch play off!