DAC pricestuje s cieľom prekonať klubový rekord, o nezabudnuteľnú atmosféru sa postarajú fanúšikovia

O 17:00 nastúpia futbalisti Pohronia na zápas proti tretiemu tímu Fortuna ligy, DAC Sunajská Streda.

Bude to druhý duel s týmto atraktívnym súperom v prebiehajúcom ročníku súťaže. V druhom kole podľahlo Pohronie Dunajskej Strede na ich domácom trávniku, pred viac ako 7000 divákmi výsledkom 5:1. Jediným úspešným strelcom bol Peter Mazan, ktorý len kozmeticky upravil výsledok z pokutového kopu. Bol to prvý zápas Pohronia v čiernych dresoch s osou na hrudi.

Turbulencie v zákulisí domáceho tímu sú zdá sa zažehnané a hráči sa môžu opäť naplno koncentrovať na svoj výkon. Motivácia je o to väčšia, že nový kormidelník žiarskych futbalistov Mikuláš Radványi pôsobil v tíme DAC ako hráč, aj tréner a bude sa chcieť pred svojim bývalým zamestnávateľom „vytiahnuť“.

Dunajskej Strede nemožno uprieť kvalitu. Z dvanástich odohratých zápasov osem vyhrali, raz remizovali a prehrali len trikrát. Majú tretí najlepší útok, aj obranu celej súťaže. Na vedúci Slovan Bratislava strácajú len štyri body a určite prídu motivovaní tieto výsledky potvrdiť aj dnes do Žiaru nad Hronom.

DAC prichádzajú s cieľom prekonať klubový rekord!

V sezónach 2017 a 2019 sa im podarilo natiahnuť sériu víťazných zápasov na ihriskách súperov na tri. Aktuálne po výhrach v Nitre. Senici a Trnave pricestujú odhodlaní zvíťaziť aj vo štvrtom zápase „vonku“, čím by prekonali doterajší klubový rekord!

Kristopher Vida nastúpi na svoj stý zápas v drese DAC a je aktuálne najlepším strelcom tímu a celkovo piatym v histórii klubu. Na absolútne prvenstvo v tejto štatistike mu chýba ešte deväť gólov.

Domáca atmosféra aj na na ihriskách súperov

Dunajská streda má okrem kvalitných hráčov na súpiske aj ďalší silný tromf, ktorým je nevídaná podpora fanúšikov. Cestujú s hráčmi na každý zápas a mnohopočetná výprava vytvára hráčom aj na ihriskách súperov domácu atmosféru. Ani dnes tomu nebude inak a môžeme sa popri dobrom futbale tešiť aj na žlto-modré peklo na tribúne.

Najlepšie momenty zápasu FK DAC 1904 – FK Pohronie:

Foto: facebook.com/fcdac